REKONSTRUKCIJA PRENOSNIKA ZA POGON MAKAZA NA LINIJI ZA RAVNANJE I SEČENJE LIMA

Korisnik: Privredno društvo STEEL SERVICE CENTER D.O.O, Smederevo

STEEL SERVICE CENTER (SSC) je kompanija u porodičnom vlasništvu, koja se bavi trgovinom i preradom materijala crne metalurgije. SSC je specijalizovan za sledeće proizvode crne metalurgije: hladnovaljani, toplovaljani, pocinkovani i plastificirani limovi u rolni i tabli okrugle, kvadratne i pravougaone šavne cevi valjani profili i nosači hladnooblikovani profili.
U okviru ovog projekat za firmu SSC urađen je proračun nosivosti i konstrukciona dokumentacija za rekonstrukciju prenosnika saglasno radnim uslovima mašine na liniji za sečenje lima. Postojeći zupčasti prenosnik, koji poseduje firma, sa ulaznom snagom PM=37.kW i prenosnim odnosom iuk=162,3 rekonstruisan je tako da može da prenese snagu PM=75.kW sa prenosnim odnosom ip= 13,333 i ulaznim brojem obrtaja nM=1400.min-1. Koristeći metodologiju viševarijantnih rešenja došlo se do optimalne varijante za rekonstrukciju prenosnika. Dakle ispunjen uslov da nosivost vitalnih elemenata prenosnika bude zadovoljavajuća za predviđene radne uslove i da troškovi rekonstrukcije budu minimalni.