PROJEKTOVANJE I IZRADA INTERAKTIVNE PAMETNE TABLE ZA OSOBE SA POSEBNIM POTREBAMA

Korisnik: Privredno društvo SIMPLY CODE D.O.O, Smederevo

U svim područjima ljudskog društva danas su prisutne informaciono-komunikacione tehnologije. Posebno područje primene je u obrazovanju. Cilj je da se nove tehnologije prilagode čoveku. Specifično područje primene je kod osobama sa posebnim potrebama, čime se deci ometenoj u razvoju poboljšava kvalitet života a njihovo detinjstvo čini radosnijim. To se postiiže kreiranjem kako softverskih tako i hardverskih komponenti prilagođenih osobama sa posebnim potrebama, što je i osnovni zadatak ovog projekta.
Saglasno zahtevu privrednog drustva SIMPLY CODE u okviru ovog projekta urađeno je sledeće:
• Izvršeno projektovanje pametne interaktivne table osetljive na dodir i izbor hardverskih komponenti,
• Urađen algoritam i razvijen edukativni softver SIMPLY KLIK.
• Izvršeno projektovanje vizuelnih elemenata i njihova sinhronizacija sa edukativnim programima
• Izvršeno je testiranje sistema i puštanje u rad.
S obzirom da privredno društvo SIMPLY CODE ima školu programiranja za decu pod nazivom „Kliker centar“, razvijeni sistem će biti primenjen najpre u toj školi, a može biti ustupljen i drugim edukativnim ustanovama.